color top line
Nie masz konta?  Utwórz nowe konto  lub  zaloguj się

Warframe Plains of Eidolon z premierą jeszcze w tym tygodniu!

Fani dynamicznego MMOTPSa osadzonego w klimatach Sci-Fi skaczą już z radości na wieść o zbliżającym się dużym rozszerzeniu cenionego tytułu F2P. Do dziś gra osiąga niesamowite wyniki na Steam, zrzeszając przeszło 51 tysięcy graczy dziennie w godzinach szczytu.

Jak dotąd, do dyspozycji podane zostały nam instancjonowane poziomy, wybierane z obszernego menu układów planetarnych otaczającego wszechświata. Twórcy postanowili jednak wyjść o duży krok naprzód, nadając swojej grze cechę otwartego świata, przez co odpoczniemy od klimatycznego, jednak klaustrofobicznego widoku statku.

Plains of Eidolon stanowi furtkę do zupełnie nowych doznań płynących z rozgrywki, a znając rozmach producenta i skrupulatne spełnianie jego ambicji, możemy spodziewać się czegoś naprawdę niesamowitego. Dotychczasowe patche nauczyły nas, że warto wyczekiwać nowych dodatków.

Deweloperzy Digital Extremes potwierdzili, że nowa zawartość pojawi się w tym tygodniu. Nie znamy jednak dokładnego dnia, więc pozostaje wyczekiwać wiadomości o aktualizacji. Oczywiście należy wziąć pod uwagę ewentualne opóźnienia, choć twórcy kurczowo trzymali się postanowień i terminów z każdą zapowiedzią.

Premiera Plains of Eidolon w pierwszej kolejności pojawi się na PC. Gracze konsolowi będą musieli wstrzymać nerwy na wodzy i poczekać do listopada.

PlainsOfEidolon1

Oficjalna zapowiedź przedstawia jasno: „W Plains of Eidolon, gracze doznają kompletnie nowych doświadczeń, zdecydowanie różniących się od tych poznanych do tej pory w poziomach generowanych na wzór labiryntu.”

„Po raz pierwszy w Warframe, gracze zaobserwują mnogość widoków w aktywnym trybie dnia i nocy, który płynnie przeplatać będzie barwy, od świtu do zmierzchu.”

„Za dnia, Tenno (protagoniści kierowani przez graczy) będą mieli swobodę w odkrywaniu misji pobieranych od napotykanych postaci zamieszkujących prowizoryczne kolonie Cetusa, łącząc ok. 50 innych graczy, z którymi przyjdzie się socjalizować.”

„Gracze wejdą w interakcję z ekspertami w dziedzinie górnictwa, rybakami, władcami bestii i rzemieślnikami przeróżnej klasy. Wszystkie te aktywne osobowości umożliwią nam tworzenie serii zróżnicowanego uzbrojenia oraz modyfikacji do już istniejącego.”

„Poza miastem, solo lub w drużynie składającej się do czterech kompanów podróży, gracze będą mogli przemierzać otwarte ziemie.”

„Tereny wypełnione w zapierające dech w piersi bujne wzgórza, zatłoczone jeziora i rzeki opanowane przez podwodne kreatury, czy ukryte systemy jaskiń będą towarzyszyć każdemu Tenno tak, by mógł on zaspokoić wszelkie potrzeby związane z otwartym światem. Mini-gry skierowane na łowiectwo i pozyskiwanie surowców to mechanizmy, na które również przyjdzie nam trafić. System podniebnych walk zapoczątkowany w dodatku Archwing zostanie przebudowany na potrzeby aktualizacji, a gra pozwoli na połączenie obydwu stylów walki. Dzięki temu żaden z nawet największych przeciwników nie będzie stanowił wyraźnej przeszkody.”

PlainsOfEidolon2

 

Poza tak kluczową zmianą, deweloperzy zapowiadają:

  • Gara – nowego Warframe’a
  • Focus 2.0 – system zmieniający drzewko umiejętności, bardziej skupiony wokół walki i pozwalający wyposażyć naszego Operatora w zespół broni i pancerzy. Aktualne „Focus Points” zostaną przekonwertowane na rzecz nowego systemu.
  • Dodatkowe bronie białe, palne i miotane dla naszego bohatera
  • Dodatkowe modyfikacje
  • 11 dodatkowych achievementów na rzecz Plains of Eidolon
  • 4 nowe pozycje trzymania oręża, odblokowywane przez nagrody w związku z misjami o charakterze likwidacji celów.
  • Radialne menu wyboru poszerzone do 12 przedmiotów
  • Redukcję obrażeń dla broni zadającej obrażenia na dalekim dystansie. Widoczne różnice będą odczuwalne przy odległości od 300m.
  • Natychmiastowe, darmowe odblokowanie Soma Prime i Scindo Prime z usługą Twitch Prime. Po więcej kierujemy się tutaj.

Jak obstawiacie? Z którym dniem rozszerzenie wejdzie w życie? Miejmy nadzieję, że Digital Extremes zaskoczy nas jeszcze tego piątku, kiedy większość będzie mogła śmiało zasiąść przy Pececie i skosztować tak ogromnych zmian w porównaniu do pierwowzoru.

O autorze

Krolik
Krolik

Pisarz pasjonata, muzyk amator, młody stażem programista/modder. W wolnych chwilach bajdurzy na łamach Twitch.

Brak komentarzy

  • Witamy, gość
Tak Nie