color top line
Nie masz konta?  Utwórz nowe konto  lub  zaloguj się
Activision - logo

Mikrotransakcyjny matchmaking

Dnia 18.10.2017 w Amerykańskim Urzędzie Patentowym, zaakceptowany został wniosek, który wielu graczom może się nie spodobać. Firma Activision wnioskowała o opatentowanie oprogramowania, które wykorzystuje mikrotransakcje w procesie znajdywania meczy on-line. Na czym ma polegać ten “mikrotransakcyjny matchmaking”?

<h2>Ale fajna spluwa!</h2>

Wyobraź sobie, że właśnie kupiłeś nowego FPSa nastawionego na rozgrywkę sieciową. Twoim marzeniem była gra z karabinem snajperskim, więc twój pierwszy setup skupia się na potężnych karabinach wyborowych. Grasz już tak kilka rund i bawisz się całkiem nieźle. W tym momencie do akcji wkracza nowy system, który “zanotował” sobie twoje preferencje co do stylu zabawy i teraz gra będzie szukała meczy, w których trafisz z większym prawdopodobieństwem na graczy również grających jako snajper, tylko z dużo lepszym uzbrojeniem.  Ma to Cię skłonić  do kupna przedmiotów wykorzystywanych przez bardziej doświadczonego gracza.

<h2>Nowe znaczy lepsze?</h2>

Nowy system będzie analizował, czy dana broń znajduje się w chwili obecnej w sklepie dostępnym w grze i na tej podstawie będzie tworzył poczekalnie do gier sieciowych, tak aby gracze nieposiadający tego konkretnego modelu uzbrojenia byli dobierani wraz z graczami taki przedmiot posiadającymi. Ma to po raz kolejny zachęcić nowych  do kupienia broni, którą posługują się wysokolevelowi gracze.

Samo Activision tłumaczy, że jest to tylko eksperymentalny projekt prowadzony przez dział badawczy, który nie został dodany do żadnej gry studia. Natomiast na temat ewentualnych działań w przyszłości nie ma ani słowa.

O autorze

Wasiliev
Wasiliev

Brak komentarzy

  • Witamy, gość
Tak Nie