color top line
Nie masz konta?  Utwórz nowe konto  lub  zaloguj się

Windows 10 Game Mode już oficjalnie

Microsoft oficjalnie potwierdził na swoim blogu, że w nadchodzącej aktualizacji do Windowsa 10 znajdzie się tryb Game Mode, o którym plotki krążą już od grudnia. Będzie to kolejny krok giganta z Redmond mający „uczynić Windowsa 10 najlepszym Windowsem do grania”.

The Creators Update zapowiada się na jedną z większych aktualizacji do systemu Windows 10, skierowaną głównie do twórców kreatywnych i graczy. Wprowadzi ona między innymi nowego Painta 3D, interfejs dla gogli VR, funkcję MyPeople do szybszej komunikacji z innymi, a także wspomniany Game Mode wraz z wbudowanym narzędziem do bezpośredniego streamowania gier na platformie Beam.

Microsoft uciął także spekulacje zapewniając, że Game Mode będzie współpracował zarówno z grami Win32, jak i tymi z Windows Store. Póki co nie wiadomo, jak dokładnie będzie działał wspomniany tryb. Można jednak przypuszczać, że będzie on zwalniał zasoby zamykając niepotrzebne procesy i usługi w tle, jednocześnie przyznając priorytet procesowi z grą.

Część trybu gry jest już dostępna w ramach programu Windows 10 Insider. Reszta użytkowników otrzyma go ze wspomnianym, darmowym The Creators Update w okolicach kwietnia bieżącego roku.

O autorze

Shymzo
Shymzo

Student, przyszły rekin finansjery, pasjonat gier i nowych technologii.

Jeden komentarz

  • Witamy, gość
Tak Nie