color top line
Nie masz konta?  Utwórz nowe konto  lub  zaloguj się

[Aktualizacja] True Games – gracze Warmii i Mazur, łączcie się!

Aktualizacja [20.08.2016 14:30]:
Organizatorzy w opublikowanym na fanpage’u wydarzenia oświadczeniu poinformowali, iż True Games nie odbędzie się w 2016 roku. Jako powód podają zamknięcie “małego ruchu przygranicznego” co z kolei spowodowało wycofanie się kluczowych sponsorów i drużyn z obwodu kaliningradzkiego. Wszystkie świadczenia dla graczy i finalistów zostają przeniesione na ogólnopolski turniej “Good Game”. Czy True Games w ogóle powróci? W to niestety wątpię.

Olsztyn – stolica województwa Warmińsko-Mazurskiego – choć niezwykle zielony i urokliwy to do niedawna był miastem stosunkowo… nudnym. Nie licząc juwenaliów, rodzinnych festynów i większego koncertu czy kabaretu raz na jakiś czas nie działo się tu wiele. Szczęśliwie rzeczy powoli zmieniają się na lepsze, a z wrześniowym True Games miasto to dostanie własną imprezę gamingową z prawdziwego zdarzenia. 

Trzeciego oraz czwartego września bieżącego roku odbędzie się pierwsza edycja wspomnianego True Games. Będzie to pierwszy event dla graczy z Olsztyna na taką skalę i dodatkowo odbywający w Uranii, lokalnej hali widowiskowo-sportowej, a nie w zaadaptowanym pośpiesznie budynku szkoły. Wydarzenie to połączy targi, e-sport, a także inne atrakcje.

W sekcji expo możemy spodziewać się spotkań z youtuberami, testów najnowszego sprzętu i gier, a także spotkań z twórcami indie. Największy nacisk kładziony jest jednak na e-sportowe emocje. W trakcie wydarzenia odbędą się finały rozgrywek w CS:GO oraz League of Legends. Pula nagród przeznaczona na każdą z gier to nie bagatela 10 tys. złotych. Organizatorzy planują także turnieje amatorskie. Dodatkiem do True Games będą również między innymi Nocne Kino Gracza, a także Game Jam.

Osobom odpowiedzialnym za event nie można odmówić ambicji, gdyż od samego początku planują być gospodarzami największych targów gier w Polsce wschodniej. Z broszury informacyjnej możemy dowiedzieć się, że zakładają ponad 5000 widzów na miejscu oraz 12000 widzów online.

Ja jako mieszkaniec Olsztyna z pewnością pojawię się na True Games i w specjalnej relacji dla Livegamers przybliżę wam i ocenię to wydarzenie. Do zobaczenia na True Games!

Strona wydarzenia – truegames.pl

O autorze

Shymzo
Shymzo

Student, przyszły rekin finansjery, pasjonat gier i nowych technologii.

2 komentarzy

  • Witamy, gość
Tak Nie