color top line
Nie masz konta?  Utwórz nowe konto  lub  zaloguj się

SteamSpy podsumowuje rok 2016

SteamSpy to niezależny od Valve serwis gromadzący i analizujący dane zbierane z właściwego Steama. Jego autor po raz kolejny pokusił się o przygotowanie rocznego podsumowania zawierającego między innymi liczby sprzedanych gier oraz szacowane zarobki.

W 2016 na platformie Steam pojawiło się aż 5.245 gier, których kupiono razem 370 milionów sztuk. Łącznie aktywowano produkcje o wartości około 3.5 miliarda dolarów.

Według szacunków SteamSpy najwięcej w 2016 roku zarobiło Sid Meier’s Civilization VI – prawie 79 milionów dolarów. Na drugiej pozycji uplasowało się GTA V, wydane jeszcze w połowie 2015 roku, które przyniosło ponad 73 miliony. Miejsce trzecie należy do popularnej sieciowej strzelanki CS:GO, która zarobiła dla Valve około 67 milionów dolarów.

W kwestii nowych nabywców definitywnie wygrało CS:GO, które znalazło ponad 6.7 miliona nowych graczy. Druga lokata przypadła Rocket League, które nabyło jednak dużo mniej osób – 2.6 miliona. Trzecie miejsce zajął poczciwy Garry’s Mod z liczbą 2.3 miliona zakupień – ta ponad 10 letnia produkcja zdecydowanie nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa.

Miłym zaskoczeniem tego roku jest Stardew Valley – rolnicze RPG oparte na formule gry Harvest Moon. Stworzone w pojedynkę przez Erica Barone’a znalazło w 2016 prawie 2 miliony nowych graczy zarabiając ponad 24 miliony dolarów. W ten sposób gra indie od jednej osoby przegoniła ogromne produkcje AAA, jak Deus Ex, Mafia III czy Just Cause 3.

Na koniec koniecznym jest zaznaczyć, że powyższe dane nie pochodzą oficjalnie od Valve, a są jedynie szacunkami opracowanymi przez niepowiązany ze Steamem serwis SteamSpy. Wyniki mogą więc w rzeczywistości odbiegać od faktycznych statystyk.

Źródło: galyonk.in

O autorze

Shymzo
Shymzo

Student, przyszły rekin finansjery, pasjonat gier i nowych technologii.

Brak komentarzy

  • Witamy, gość
Tak Nie