color top line
Nie masz konta?  Utwórz nowe konto  lub  zaloguj się

Lenovo zapowiedziało nowe gogle VR

Wirtualna rzeczywistość kusi graczy nowatorskimi rozwiązaniami i niecodziennymi doświadczeniami, ale wciąż niestety jest ona zarezerwowana dla posiadaczy grubszego portfela. Lenovo postanowiło jednak ten stan zmienić i na targach CES 2017 zaprezentowało prototypowy headset VR, który ma być lepszy i sporo tańszy od konkurencyjnych rozwiązań.

Pierwszą firmą, która postanowiła przybliżyć VR szerszemu gronu było Sony ze swoim zestawem PlayStation VR przeznaczonym do PS4. Kosztuje on około 1800 zł, ale skorzystać z niego mogą wyłącznie właściciele konsol japońskiego koncernu i pozostaje nieco w tyle za pecetowymi odpowiednikami. Użytkownikom komputerów osobistych wciąż pozostaje wybór wyłącznie między Oculus Rift, a HTC Vive, przy czym pierwszy kosztuje ponad 3 tysiące złotych, a drugi ponad 5 tysięcy.

Sporą niespodziankę zaserwowało Lenovo ogłaszając podczas Consumer Electronics Show  2017 chęć zaistnienia na rynku wirtualnej rzeczywistości. Ich gogle mają nie tylko współpracować z Windows Holographic, ale również wyprzedzać Oculusa i HTC przy cenie niższej od PS VR.

Ciężar zestawu ma opierać się na czole użytkownika i być wygodny w noszeniu. Producent celuje w okolice 350 gramów, podczas gdy Vive waży 555g.  W środku znajdą się dwa wyświetlacze OLED o rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli w teorii oferując lepszą jakość od zarówno Rifta i Vive’a. W kwestii śledzenia ruchu, zamiast czujników zamontowanych w pomieszczeniu lub zewnętrznej kamery Lenovo postawiło wyłącznie na sensory i kamery wewnątrz urządzenia. Cena nie jest jeszcze ustalona, ale ma wynosić między 300, a 400 dolarów (1250-1650 zł) i być raczej bliższa dolnej granicy niż górnej.

Koncept nowego produktu Lenovo zapowiada się naprawdę interesująco. Z pewnością nowe gogle przyczynią się do popularyzacji VR, szczególnie jeśli ich cena faktycznie będzie tak przystępna jak w zapowiedziach. Póki co pozostaje czekać na kolejne informacje o nienazwanym jeszcze headsetcie Lenovo.

Źródło informacji i zdjęcia: theverge.com

O autorze

Shymzo
Shymzo

Student, przyszły rekin finansjery, pasjonat gier i nowych technologii.

Brak komentarzy

  • Witamy, gość
Tak Nie